سرخط خبرها
خانه / روابط عمومی / بازدید مدیر کل حفاظت محیط زیست استان خوزستان در شرکت کشت و صنعت کارون

بازدید مدیر کل حفاظت محیط زیست استان خوزستان در شرکت کشت و صنعت کارون

به گزارش روابط عمومی و ارتباطات شرکت کشت و صنعت کارون : در روز چهارشنبه چهارم آبانماه مدیر کل حفاظت محیط زیست استان خوزستان بهمراه معاونین و کارشناسان این سازمان از شرکت کشت و صنعت کارون بازدید و در جریان اقدامات زیست محیطی این مجتمع صنعتی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی و ارتباطات: در ابتدای این بازدید آقای دکتر لاهیجان زاده و هیئت همراه مورد استقبال مدیر عامل و معاونین شرکت کشت و صنعت کارون قرار گرفتند، سپس مدیر کل  حفاظت محیط زیست استان خوزستان و هیئت همراه از عملیات برداشت سبز نیشکر دیدن کردن، در این بازدید آقای مهندس بهرامی معاونت اجرایی شرکت کشت و صنعت کارون با بیان اینکه در حال حاضر ۳۵ درصد عملیات برداشت محصول نیشکر بصورت دروی سبز انجام می گیرد افزودند: از مجموع ۱۸ هزار هکتار مزارع زیر کشت نیشکر در سال جاری بیش از ۶ هزار هکتار بصورت دروی سبز انجام می گردد.

آقای مهندس بهرامی در ادامه افزایش ضایعات محصول و کاهش راندمان را از  مشکلات برداشت سبز دانست و افزودند: جهت کمک به محیط زیست منطقه و جلوگیری از آسیب های آن این شرکت سهم خود را با پذیرش مشکلات آن خواهد پرداخت و ان شاء الله سعی و تلاش کافی و وافی و پتانسیل لازم در مدیریت کلان شرکت و زیر مجموعه های آن برای این مهم وجود دارد.

به گزارش روابط عمومی و ارتباطات در ادامه این بازدید دکتر لاهیجان زاده و همراهان از محل تولید کود کپوست بازدید و در روند آماده سازی این کود که از ضایعات محصول نیشکر از جمله باگاس، ملاس و گل ناشی از چرخه تولید شکر بدست می آید قرار گرفتند. دکتر لاهیجان زاده با بیان اینکه در سالهای گذشته با رها سازی مواد و ضایعات ناشی از نیشکر در محیط ، مشکلات زیست محیطی فراوانی در اثر آتش سوزی و انتشار بوی نامطبوع در محیط بوجود می آمد اذعان داشت:می توان با مدیریت صحیح تهدید های موجود را تبدیل به فرصت کرد.

در ادامه از عملیات باگاس سوزی کوره های بخار شرکت کشت و صنعت کارون بازدید بعمل آمد، شایان ذکر است با آغاز عملیات باگاس سوزی کوره های بخار در این شرکت ضمن صرفه جویی در مصرف گاز و کاهش هزینه های ناشی از استفاده از این انرژی که بالغ بر دو میلیارد و هشتصد میلیون تومان در ماه را در بر دارد ، با مصرف مقایر قابل توجهی از باگاس تولیدی از نیشکر از پراکندگی آن در طبیعت جلوگیری بعمل آمد. 

در پایان این بازدید آقای دکتر لاهیجان زاده ضمن تشکر از اقدامات زیست محیطی شرکت اظهار امیدواری کرد همانگونه که سیر تحول و نگاه مدیریتی کلان این مجتمع عظیم صنعتی موجب شده که در حال حاضر ۹ ماه از سال جزء صنایع سبز استان و کشور محسوب می شویم شرایطی فراهم آید تا ان شاء الله در آینده از پتانسیل منطقه جهت ایجاد پایگاهی برای رها سازی گونه هایی حیوانات در حال انقراض مانند گوزن، آهو، میش و … در مزارع کشت و صنعت کارون باشیم و این مجتمع صنعتی به عنوان یک پالت و تراز مقایسه ای برای سایر ارگان ها و شرکت باشد. در این بازدید مدیر کل حفاظت محیط زیست استان خوزستان با تقدیم لوح تقدیر به جناب آقای مهندس میرزاپور مدیر عامل شرکت از فعالیت های زیست محیطی شرکت متبوع قدردانی کرد.

 

                                                                                                          روابط عمومی و ارتباطات

همچنین ببینید

پیام تسلیت مدیریت عامل شرکت کشت وصنعت کارون در پی در گذشت پدر شهیدان والامقام تاجبخش

انا لله و انا الیه راجعون خبر در گذشت تاسف برانگیز انسان وارسته و مومن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *