سرخط خبرها
خانه / شرکت / استحصال بیش از ۳۸ هزار تن شکر زرد در دوره اول بهره برداری شرکت کشت و صنعت کارون

استحصال بیش از ۳۸ هزار تن شکر زرد در دوره اول بهره برداری شرکت کشت و صنعت کارون

 

 

آقای مهندس محمد نصارزاده رئیس آزمایشگاه و کنترل کیفیت شرکت کشت و صنعت کارون با بیان این که در دوره اول بهره برداری این شرکت که از روز ۲۳ مهر ماه آغاز و پس از ۳۶ روز کاری با شروع بارندگی در روز ۲۸ آبان ماه متوقف گردید، بیش از ۳۸ هزار تن شکر زرد در کارخانه این مجتمع صنعتی تولید شده افزودند: در دوره اول بهره برداری سال جاری بیش از ۴۰۰ هزار تن نیشکر از مزارع چهارگانه کشاورزی حمل و در آسیاب های کارخانه دریافت شده است.

رئیس آزمایشگاه و کنترل کیفیت شرکت کشت و صنعت کارون در ادامه گفتند: میانگین نیشکر خرد شده در ۳۶ روز نخست شروع بهره برداری ۱۱۱۷۲ تن در روز بوده، که دریافت روزانه این مقدار تناژ نیشکر نه تنها در این شرکت بلکه در تمام شرکت های نیشکری کشور بی سابقه است.

 مهندس نصار زاده افزودند: از ۳۸ هزار تن شکر زرد تولیدی بیش از ۲۰ هزار تن آن به شکر سفید تبدیل شده که در این راستا روزانه بطور متوسط ۵۴۳ تن شکر سفید در قسمت تصفیه شکر تولید شده است.

در ادامه مهندس نصارزاده اعلام کردند: در حال حاضر شاهد استحصال ۹/۵ درصد شکر زرد و ۸/۸ درصد شکر سفید در کارخانه شرکت هستیم و ان شاء الله در صورت مساعد شدن شرایط جوی و آغاز مجدد بهره برداری، میزان استحصال شکر زرد و سفید به بیش از ۱۰ درصد خواهد رسید.

 شایان ذکر است چهل یکمین دوره بهره برداری و برداشت محصول نیشکر در شرکت کشت وصنعت کارون از روز ۲۳ مهرماه در مساحت بیش از ۱۸ هزار هکتار نیشکر آغاز و طی پیش بینی های انجام شده می بایست طی ۱۲۰ روزکاری حداکثر تا پایان فروردین ماه سال ۱۳۹۷ به اتمام برسد.

روابط عمومی و ارتباطات

 

 

 

همچنین ببینید

بحران کم آبی درکشت و صنعت کارون و قول مساعد مسئولین محلي

?در پی خبر بحران کم آبی و تهدید مزارع نیشکر در بزرگترین مجتمع تولید شکر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *