سرخط خبرها
خانه / آموزش / یک اقدام محیط زیست دوستانه دیگر از شرکت کشت و صنعت کارون

یک اقدام محیط زیست دوستانه دیگر از شرکت کشت و صنعت کارون

یک اقدام محیط زیست دوستانه دیگر از شرکت کشت و صنعت کارون

سالانه مقدار زیادی سموم مختلف دفع آفات در شرکت کشت و صنعت کارون مصرف می شود. در سالیان دور، بطری¬ های حاوی سموم، پس از استفاده، یا در مزارع سوزانده شده و یا در خاک مدفون می شدند. بعداً مستندات علمی نشان داد که این کار برای انسان ها و محیط زیست، خطرناک و نا ایمن بوده و لازم است چاره ای دیگر اندیشیده شود.

هم اکنون کلیه بطری ها در محلی با فاصله چند کیلومتری از کمپ صنعتی شرکت، که با محل سکونت و کار هموطنان فاصله مناسبی دارد، جمع آوری شده و به شرکتهای مجاز بازیافت تحویل داده می شوند. این شرکتهای مجاز که نمونه آن در شهرهای ساوه، اصفهان و… موجود می باشد، دارای کوره هایی بلند با درجه حرارت حدود ۱۲۰۰ درجه سانتی گراد بوده و حاصل سوزاندن این بقایا، نوعی سنگ شیشه مانند است که برای طبیعت کاملا ایمن است.

جمع آوری بطری های سموم دفع آفات به منظور انتقال آنها به شرکتهای مجاز بازیافت

شرکت کارون برای این کار محیط زیست دوستانه، سالانه هزینه های زیادی شامل جمع آوری و انتقال ظروف از مزارع به محل دپو، بسته بندی مجدد آنها، ارسال به شرکتهای مجاز بازیافت و هزینه سوزاندن را متحمل می شود. برای مثال هزینه سوزاندن هر کیلوگرم از این ظروف در حال حاضر ۳۰۰۰ ریال می باشد.

لازم به ذکر است در حال حاضر ۴۰ گروه دفع آفات دستی و ۴ گروه مکانیزه صرفاً برای محصول نیشکر، در سطح شرکت کارون مشغول به فعالیت می باشند. در شرکت کشت و صنعت کارون، سالیانه حدود ۲۵۰۰۰ هکتار از اراضی، به زیر کشت نیشکر و سایر محصولات از قبیل گندم، کلزا، صیفی جات و… می رود.

#اقدام_زیست_محیطی
با تشکر از آقای مهندس رضایی رئیس کمیته گیاهپزشکی شرکت
@karunagroindustry

همچنین ببینید

برگزاری کارگاه آموزشی مدیریت پسماند در شرکت کشت و صنعت کارون

کارگاه آموزشی یکروزه مدیریت پسماند به میزبانی شرکت کشت و صنعت کارون و هماهنگی با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *